Amok-juoksu Muenchenissä - ei terrorismi

MeNotTiltu

Münchenin ampujaksi epäillyn nuorukaisen jäljiltä ei ole löytynyt jäähyväiskirjettä, kertoo paikallinen poliisi tiedotustilaisuudessa.

Tutkijat lähtevät kuitenkin siitä olettamuksesta, että kyse oli yksittäisen ihmisen niin sanotusta amok-juoksusta. Nuorukaisen kotoa on löytynyt aiheesta kirjoja.

Joukkoampumisesta epäilty iranilais-saksalainen nuorukainen oli syntynyt Münchenissä ja kasvanut siellä.



STT

8

224

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SUVAITKAA

      Jos muslimi ei tapa tänään hän tekee sen joku päivä kuitenkin.

    • SeVihreämpiVissiin

      Iranilaiset ovat shialaisia jotka eivät juuri harrasta itsemurhaiskuja kuten sunnilaisjärjestöt ISIS ja al-Qaida.

      Tuo muncheniläissekopää ei edes yrittänyt perustella tekoaan islamilla. Menee siis samaan kategoriaan Myyrmannin pommittajan sekä Jokelan ja Kauhajoen kouluampujien kanssa. Ja Columbine, totta kai.

      Jaa että pitäisikö suvaita suvaitsemattomia?

      Ei.

    • VieläLöytyy

      Odota nyt kun USA:n armeijan propagandaupseerit pääsevät hommiin: Vielä löytyy avoinna ollut koraani, jäämiä amfetamiinista, kuvia venäläisistä urheilijoista ym.

    • TiltunAivopieru

      Miten venäläiset urheilijat liittyy kyseiseen terrori-iskuun?

      Vai heiluiko nuorukaisen nyrkki Isabajevan kuvaa katsellessa?

    • SuomiNatoon

      PUUTTININ SALAJUONI !!!

    • Ahne-usa

      Veikkaampa länsimedian hautaavan kaikki tiedot islam tai lähi-itä kytköksistä.
      Jossain vaiheessa ihmisille varmaankin muuten valkenee mitä usanaton reipas "maailmanvalloitus" saa aikaiseksi.
      Ja ketkä ovat lopulta maksajina.

      • Tiltu-on-aina

        valehtelemassa.
        Islam-kytköksistä ei tarvitse valehdella.
        ISIS aina ilmoittaa ne itse.
        Polisin tutkintaan ei kukaan ulkopuolinen vaikuta.


    • öhöhöhöhöh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      194
      6620
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      106
      5513
    3. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      284
      3534
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      127
      3483
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      111
      2501
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      4
      2170
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1966
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      54
      1937
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      63
      1793
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      104
      1498
    Aihe